شریعت نژاد: ادغام وزارتخانه های تعاون و کار آسیب جدی به تعاونیها وارده کرده است


نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شواری اسلامی گفت: ادغام وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تغییر دولت و سیاست های آن باعث آسیب جدی به شرکت های تعاونی شده است اما مشکل اساسی این است که فهم مشترکی از ایجاد تعاونی ها وجود ندارد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد شامگاه سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات کشاورزی افزود: همه تشکل ها و تعاونی ها با هدفی مشخص و شناسایی پتانسیل و قدرت و افزایش قیمت محصولات کشاورزی صورت می گیرد که این مهم، امری پسندیده است.
وی افزود: این که افکار و سرمایه ها و توانمندی ها در کنار هم قرار بگیرند تا منطقه توسعه یابد کاری بسیار درست است اما تجربه نشان داده است که در انجام کار گروهی مشکل داریم.
شریعت نژاد اضافه کرد: تعاونی ها نباید به اعضا و خدمت به آنها فکر کنند بلکه باید به فکر تولید و توسعه جامعه هدف خود باشند.
وی در  ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر همدلی و همکاری اعضای شرکت های تعاونی مشکل اصلی آنان را در مدیریت دانست و اظهار داشت: واحد های تولیدی که به درجا ماندن می اندیشند ،هرگز پیشرفت نخواهند کرد.
نماینده مردم منطقه در خانه ملت افزود: طی سه روز گذشته اقدام به جمع آوری امضا از 130 نماینده در مجلس شورای اسلامی در جهت حمایت از کشاورزان آسیب دیده در بحران برف کردم و در صحن علنی مجلس نیز خواسته اینجانب قرائت شده و بصورت مکتوب تقدیم ریاست جمهور شد.
شریعت نژاد تاکید کرد: تا حصول نتیجه  نهایی این  موضوع را  بطور مستمر و روزانه پیگیری می کنم.
وی در خصوص عملکرد شرکت تعاونی کوثر رامسر گفت : عملکرد این شرکت تعاونی در خرید مرکبات  افشره ای از کشاورزان به هیج وجه قابل دفاع نیست.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تعاونی کوثر با خرید مرکبات به نرخ هر کیلو 150 تومان از کشاورزان در جهت تقابل با منافع باغداران، کشاورزان و اعضای خود عمل و ضربه بزرگی به بازار مرکبات وارد کرده است.

شریعت نژاد: حمایتی برای جبران خسارات بحران برف نشده است


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت:

بعد از سه هفته از بحران برف غرب استان، هیچ حمایتی از سوی دولت برای جبران خسارات وارده نشده است.

شریعت نژاد: حمایتی برای جبران خسارات بحران برف نشده است

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خسارت ناشی از برف سنگین در غرب مازندران و بویزه شهرستان تنکابن گفت: بعد از گذشت سه هفته هیچگونه حمایتی از سوی دولت در خصوص جبران خسارت ضرر مردم صورت نگرفته و اخبار دریافتی نیز حکایت از تصمیماتی دارد که به هیچ وجه قابل دفاع در مقابل حجم خسارات وارده نیست.

وی افزود: این امر ضمن افزایش سطح بی اعتمادی  مردم نسبت به وعده های مسئولین، احتمال بروز ناهنجاریهای اجتماعی واقتصادی را به همراه خواهد داشت.

شریعت نژاد از دولت و رئیس جمهور خواست تا در این خصوص ضمن واقع نگری، موضوع جبران خسارت از جهت منابع مورد نظر و تسریع وتسهیل در پرداخت ها اقدام مناسب فوری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیامدهای ناگوار برف اخیر گفت:اگر مسئولان و دولتمردان هر چه سریعتر برای  نجات مردم منطقه اقدام نکنند، فاجعه ای غیر قابل جبران رخ خواهد داد چراکه دلالان سودجو و فرصت طلب به منظور خرید زمین آسیب دیدگان برف پشت درب منازلشان به انتظار نشسته اند تا داراییهای آنها را با قیمتهای ناچیز خریداری کنند.

بحران برف 12 بهمن ماه سال جاری در غرب مازندران رخ داد و بیش از 1200 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است.