شریعت نژاد : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست


شمس اله شریعت نژاد در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد که با حضور دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور برگزار گردید عنوان داشت : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست.

 

شمس الله شریعت نژاد صبح سه شنبه در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت در شهرستان عباس آباد، افزود:در سالهای بعد از انقلاب حتی در دوران جنگ تحمیلی از نظر تامین منابع سختی های سال قبل را نداشتیم و با این حال، اقدامات خوبی برای توسعه و عمران صورت گرفته است.

 

وی یکی از مشکلات اساسی در کشور را این است که مدیریت را علم نمی دانیم گفت: در صورتیکه توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست و انتخاب مدیران کارآمد می تواند نتیجه بخش باشد.

 

شریعت نژاد یادآور شد: امروز در شرایطی هستیم که دولت نفتی کشور که در سال 89 درآمد هنگفتی از حوزه نفت داشت اما در سال گذشته وابستگی کشور به نفت به بیش از 49 درصد کاهش یافته است.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی ، ارتقای سطح سلامت ودرمان را سبب توسعه اندیشه دانست و گفت: وضع سلامت در جامعه سلامت اما ضعف درآمدی منطقه به گونه ای است که مردم مجبورند سهم بیش از 70 درصدی در پرداخت هزینه سلامت داشته باشند.

 

وی  ادامه داد: در دولت کنونی، نگاه واقع بینانه به مسائل جامعه از جمله سلامت شده است.

 

شریعت نژاد، توسعه سطحی و کمی و ایفای نقش درست بیمه را از مهمترین دستاوردها در حوزه سلامت بیان کرد و گفت: اکنون دفترچه های بیمه خدمات درمانی از  کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند .

 

وی با اشاره به اینکه امسال چهار هزار و 800 میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان منظور شده است گفت: سال قبل سه هزار و 700 میلیارد تومان برای بیمه سلامت درنظر گرفته شده بود.

 

وی یادآور شد: علیرغم همه سختی ها و مشکلات در سال گذشته در حوزه سلامت کارهای خوبی صورت گرفته است و امیدواریم امسال سال رشد و شکوفایی اقتصادی کشور باشد.

 

وی به مذاکرات هسته ای اشاره و اظهار امیدواری کرد که این مذاکرات به نتیجه برسد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 30

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید