دکتر شریعت نژاد : با توجه به میزان بارندگی 1200 میلی متری در غرب مازندران ، همچنان در بخش شرب و کشاورزی با کمبود آب مواجه هستیم


شمس اله شریعت نژاد نماینده   مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای شهری  مازندران از کمبود شدید آب در بخش شرب و کشاورزی در غرب مازندران خبر  داد.

شمس اله شریعت نژاد  در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای  شهری مازندران که به منظور بررسی  وضعیت آبرسانی  شهرهای غرب استان در محل ستاد هماهنگی خدمات سفر فرمانداری عباس آباد  برگزار شد ضمن بیان اینکه مناطق غرب   استان به دلیل  شرایط آب و هوایی و جغرافیای از مناطق توریست پذیر است گفت : با توجه  به حجم  مسافر در ایام تعطیل بویژه نوروز این مناطق با کمبود و افت فشار آب مواجه می شود .

شمس اله شریعت نژاد نماینده   مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  میزان بارندگی در غرب استان بیش از  1200 میلی متر است گفت : با توجه به این  میزان بارندگی در شهرهای غرب استان  ، همچنان در بخش شرب و کشاورزی با کمبود آب مواجه هستیم .

وی بر مشارکت و همراهی مردم در اجرای پروژه های آب و فاضلاب تاکید و تصریح کرد :  چنانچه تدابیری اندیشیده شود تا در زمان مطالعه پروژه ها ، نظرات و پیشنهادات مردم منطقه نیز لحاظ شمد این همراهی افزایش می یابد .

مدیر عامل شرکت آبفای شهری مازندران نیزدر این نشست گفت : آبهای موجود در سفره های زیر زمینی جوابگوی نیاز مشترکین   نبوده  ، لذا استفاده بهینه از آبهای سطحی ضروری است .

ذبیح الله ذاکری افزود : در همین راستا از گلوگاه تا رامسر 10 مجتمع آبرسانی تعریف که با همکاری شرکت های آبفای شهری و روستایی و آب منطقه ای مازندران ، مطالعات تامین آب شرب استان در حال انجام است .

وی افزود :  مناطق تنکابن ، عباس آباد و رامسر در قالب یک مجتمع  آبرسانی دیده شد .

مدیر عامل شرکت آبفای شهری مازندران با اشاره به ضرورت اجرای  طرح جمع آوری فاضلاب در استان افزود : برای اجرای طرح فاضلاب شهرهای قائمشهر ، آمل ، محمود آباد ، تنکابن و رامسر پیگیر اخذ 600 میلیارد تومان وام از بانک توسعه اسلامی بوده که به محض  تخصیص  این اعتبار ، عملیات اجرایی  طرح جمع آوری فاضلاب در این پنج شهر اجرا می شود .


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 33

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید