رژه مدیران با تابعیت‌ دوگانه‌ در وزارتخانه‌ها رصد می‌شود / ضرورت شناسایی و عزل


دکتر شریعت نژاد ،با بیان اینکه حضور دو تابعیتی ها در پست های مدیریتی و کلیدی مغایر قانون است،گفت: تاکنون در مورد وجود مدیران دو تابعیتی گزارش رسمی اعلام نشده است اما اگر این موضوع صحت داشته باشد،باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد، اقدام شود.


شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در مورد مدیران دو تابعیتی دو موضوع مطرح است اول آن دسته مدیرانی هستند که گرین کارت دارند و الزاما تابع این کشور نیستند،که اگر ماجرای دوتابعیتی ها همین باشد مسئله ای نیست.

 

شریعت نژاد افزود: اما اگر مدیرانی که در پست های کلیدی و مدیریتی کشور حضور دارند دو تابعیتی باشند این روند با توجه به شرایط کشور ما منطقا درست نیست و حتی با قانون مغایرت دارد.


عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی و تلفیق بودجه تصریح کرد: چنانچه وجود افراد دو تابعیتی در پست های مهم و کلیدی مدیریت کشور از جمله وزارت نفت صحت داشته باشد باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد از پست هایی که دارند، اقدام شود.

 

شریعت نژاد گفت: اگر موضوع وجود مدیران دوتابعیتی در پست های مهم و کلیدی کشور واقعیت داشته باشد در این خصوص غفلتی صورت گرفته است و باید نسبت به جبران این غفلت اقدام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی و تلفیق بودجه در خصوص رویکرد مجلس در قبال مدیران دو تابعیتی نیز اظهارداشت: این موضوع یکبار در مجلس مطرح شد که بعد از آن اعلام کردند این افراد دارای گرین کارت بوده و دو تابعیتی نیستند.


شریعت نژاد گفت: تا به حال گزارش مستندی در خصوص وجود افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی مهم به مجلس گزارش نشده است و تنها موضوعی که مطرح شده این بوده که برخی از این افراد گرین کارت دارند که این موضوع هم دلیل بر دو تابعیتی بودن نیست.


وی در خصوص خطر وجود مدیران دوتابعیتی در پست های کلیدی کشور گفت:با توجه به اینکه متاسفانه در کشور امر نظارت به درستی صورت نمی گیرد تجربه نشان داده است که حضور افراد دوتابعیتی در مناصب مهم دولتی یک تهدید جدی برای کشور است و نباید چنین اتفاقی رخ دهد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 73

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

جوانان تنکابن

تاریخ : 29 بهمن 1393 19:26
جناب دکتر یه نیم نگاهی هم به مدیران غیر بومی که تابو شهرستان شدن داشته باشین مدیرانی که 18 سال بر کرسی و چسبیده به میزهای ریاست هست که هزینه شان برای شهرستان بیشتر از منفعت شان است تا جای که من یادم هست ریس اداره کار آقای کاکویی یه 18 سال است که فراموش شده ما به اندازه کافی از وجود شان در شهرستان مستفیذ شدیم که یه خرئجی 30 هزار بیکار نتیجه اش است پیشنهاد میدم که از این استعداد توانا در شهرستان های دیگر هم استفاده شود باشد که شهرستان یه تغییری در مدیریت ببیند

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید